• MediaceMorava

SÉRIE: 20 PROSEB DĚTÍ #14

PROSBA Č. 14


„Nesoutěžte o to, kdo mě víc rozmazlíte. Tolik čokolády bych totiž nikdy nemohl sníst, jak moc vás mám oba rád.“


Po rozchodu rodičů máme tendenci své děti zahrnovat pozorností. Je to přirozené, protože jim chceme kompenzovat ztrátu a bolest, kterou zažívají. Nahradit jim nepřítomnost druhého rodiče. Být nejlepší mámo-tátou pod sluncem. Nejlepším dárkem pro naše děti je vlastní klid a vyrovnanost. Vědomí, že situaci zvládneme, i když je těžká. I když je míň peněz, i když ztrácíme oporu v rodině, i když zůstaneme s dětmi sami. Naše děti dobře vědí, že je to obtížné a paradoxně ony nás jsou schopny v kritických chvílích podržet. Jsme proto tým. Důvěřujeme svým dětem i sobě, že to zvládneme. Nakonec, naše přítomnost, rozhovor, společný čas, je pro děti mnohem víc než nový telefon nebo playstation. Spolehněme se sami na sebe i na své děti, že to dohromady zvládneme.

0 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

JAK DÍTĚ INFORMOVAT O TOM, PROČ SOUD NEDOPADL PODLE JEHO PŘÁNÍ Role opatrovníka je zastupovat dítě jako jeho advokát. Do povinností opatrovníka je též informovat dítě, jeho klienta, o tom, jak řízení

SPORY O DĚTI A ROZHODOVÁNÍ SOUDŮ. MŮŽE ROZSUDEK ZAHOJIT VŠE, ČÍM SI RODINA PROCHÁZÍ A UPRAVIT VŠECHNY OZÁZKY, KTERÉ RODINA ŘEŠÍ? Nejdůležitější je uvědomit si, že život rodiny je velice pestrý a mění

ZNALECKÝ POSUDEK – VYŘEŠÍ NĚCO? V soudních řízeních o péči o nezletilé se občas řízení může z pohledu rodičů dostat do slepé uličky anebo si rodiče nejsou jistí, zda dostatečně doloží svá tvrzení, že